Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NOVINKY

arr3Jak vybrat invalidní vozíkPři výběru typu mechanického invalidního vozíku je dobré se zaměřit na požadavky, které máme na jeho... arr3Výběr chodítkaVýběr chodítka Na co si dát pozor při výběru chodítka Kolik takové chodítko stojí, jaké druhy... arr3Druhy chodítek pro senioryStárnutí může být spojeno s mnoha zdravotními problémy např. osteoporóza nebo artritida. Obě tyto... arr3Antidekubitní matrace s komprsoremAntidekubitní matrace slouží jako prevence proleženin u osob, které musí v posteli trávit více času,...

Rychlý kontakt

Medikalhelp s.r.o.
Kopernikova 495/27
73701 Český Těšín
tel: tel:+420 602960000
info@helpmedikal.cz

Druhy chodítek pro seniory

Stárnutí může být spojeno s mnoha zdravotními problémy např. osteoporóza nebo artritida. Obě tyto nemoci mohou ovlivnit rovnováhu a pohyb těla při chůzi. A právě díky chodítku se starší pacienti mohou i nadále bezpečně pohybovat. Chodítko je obvykle výškově nastavitelné zařízení, nejčastěji vyrobeno z odlehčeného kovu, pomáhající lidem s rovnováhou a mobilitou při chůzi. Existuje více typů chodítek. Vaše volba bude zřejmě záviset na stupni a typu onemocnění, a také na možnostech pohybu pacienta a jeho síle horní části těla.

Typy:

a. Standardní čtyřbodové chodítko

Nejběžněji používané chodítko, které má čtyři nohy spojené příčkami. Každá noha je opatřena gumovým protiskluzovým nástavcem, který zaručuje stabilitu při chůzi. Uživatel musí zvednout chodítko, přesunout před sebe, pak přenést zbytek váhy svého těla dopředu a vložit svou váhu na chodítko. Tento proces zvedání a přemisťování se, může být nepříjemný, ale toto chodítko je stabilnější ve srovnání s jinými typy.

 

b. Chodítko dvoukolové

Toto chodítko je velmi podobné tomu prvnímu, pouze s jedním rozdílem, přední dvě nohy jsou opatřeny kolečky místo protiskluzových nástavců. Uživatel, který používá tento typ, tlačí chodítko vpřed a tím se mírně zvedají zadní pevné nohy. Po provedeném pohybu může osoba bezpečně vložit svou váhu na dvě pevné nohy. Toto chodítko dává uživateli jistou lehkost, pokud jde o zvedání a tlačení vpřed. Ale chybný či zbrklý pohyb může způsobit, že se pacient pohybuje zpět nebo prokluzuje, což může vést k pádu pacienta.

 

c. Čtyřkolové pojízdné chodítko

Poslední typ je pojízdné chodítko. Všechny nohy jsou opatřeny kolečky, což dává pacientovi větší mobilitu pohybovat se podle libosti. Nicméně, je zapotřebí větší soustředěnosti při užívání. Pojízdná chodítka vyžadují přesnější manévrování ze strany uživatele.

 

Pokud nemáte úplnou jistotu výběru, poraďte se svým lékářem.

V našem e-shopu najdete všechny typy chodítek.