Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NOVINKY

arr3Jak vybrat invalidní vozíkPři výběru typu mechanického invalidního vozíku je dobré se zaměřit na požadavky, které máme na jeho... arr3Výběr chodítkaVýběr chodítka Na co si dát pozor při výběru chodítka Kolik takové chodítko stojí, jaké druhy... arr3Druhy chodítek pro senioryStárnutí může být spojeno s mnoha zdravotními problémy např. osteoporóza nebo artritida. Obě tyto... arr3Antidekubitní matrace s komprsoremAntidekubitní matrace slouží jako prevence proleženin u osob, které musí v posteli trávit více času,...

Rychlý kontakt

Medikalhelp s.r.o.
Kopernikova 495/27
73701 Český Těšín
tel: tel:+420 602960000
info@helpmedikal.cz

Antidekubitní matrace s komprsorem

Antidekubitní matrace slouží jako prevence proleženin u osob, které musí v posteli trávit více času, než by chtěli. Zatímco dříve byly matrace proti proleženinám doménou pečovatelských domů nebo nemocnic, dnes není problém pořídit si ji i domů – buď matrace vzduchové, nebo takzvané stavebnicové. Proleženiny, neboli dekubity vznikají tlakem, který vzniká při dlouhém ležení v jedné poloze. Následně dojde k neprůchodnosti kapilár a k odumírání tkání. A právě antidekubitní matrace pomáhají tento problém řešit – vzduchové i stavebnicové mění rozložení váhy těla a tím pádem i tlak. Proleženiny se tak objevují mnohem později, jestli vůbec. Jejich závažnost však není tak vysoká, jako v případě, kdy člověk leží na běžné matraci. Vzduchové matrace můžeme rozdělit na polštářkovou nebo trubicovou, jejichž balení je samozřejmě doplněno kompresorem, který reguluje tlak. Nabídku antidekubitních matrací s kompresorem najdete zde.