Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NOVINKY

arr3Jak vybrat invalidní vozíkPři výběru typu mechanického invalidního vozíku je dobré se zaměřit na požadavky, které máme na jeho... arr3Výběr chodítkaVýběr chodítka Na co si dát pozor při výběru chodítka Kolik takové chodítko stojí, jaké druhy... arr3Druhy chodítek pro senioryStárnutí může být spojeno s mnoha zdravotními problémy např. osteoporóza nebo artritida. Obě tyto... arr3Antidekubitní matrace s komprsoremAntidekubitní matrace slouží jako prevence proleženin u osob, které musí v posteli trávit více času,...

Rychlý kontakt

Medikalhelp s.r.o.
Kopernikova 495/27
73701 Český Těšín
tel: tel:+420 602960000
info@helpmedikal.cz

Výběr chodítka

Výběr chodítka

Na co si dát pozor při výběru chodítka

Kolik takové chodítko stojí, jaké druhy existují a na co si dát pozor? Koupě chodítka nepatří mezi rutinní nákupy a případná špatná volba se může značně prodražit. Přečtěte si několik tipů, jak vybrat to správné.

Kdo bude chodítko používat?

Chodítka jsou určena jak pro seniory k usnadnění pohybu, tak pro osoby zotavující se po úrazu k rehabilitaci a nácviku chůze. Podle kondice uživatele lze zvolit chodítko s madly nebo s podpažními opěrkami.
Kde se bude chodítko používat – spíše uvnitř, nebo venku?

Chodítka určená dovnitř a na ven se podstatně liší. Chodítka do interiéru bývají jednodušší, lehčí a také levnější. Jejich použití venku je ale prakticky nemožné. Venkovní chodítka bývají opatřena kolečky na všech čtyřech nohách, konstrukce bývá robustnější a je často doplněna o sedátko či košík.

Kolik peněz můžete investovat?

Nejčastěji se ceny chodítek pohybují v rozpětí od 1200do 5 000 korun, přičemž nejlevnější venkovní chodítka stojí kolem 2 500 korun.

Co by mělo každé chodítko splňovat?

Chodítko na ven i dovnitř by mělo jít snadno složit, pro snazší přenášení či přechovávání v bytě, a určitě by měla jít nastavit jeho výška. V případě chodítek bez koleček jsou samozřejmostí gumové protiskluzové koncovky. Také by mělo být co nejlehčí, vyrobené z lehkých slitin jako například dural.

Jaký je rozdíl mezi pevným, pohyblivým a pojízdným chodítkem?

Pevná chodítka jsou konstrukčně nejjednodušší. Před každým krokem je třeba celé chodítko nadzvednout a posunout dopředu. Pohyblivá chodítka vypadají podobně jako pevná, ale díky kloubu uprostřed lze posouvat každou postranicí zvlášť. Pojízdná chodítka mají kolečkabuďto pouze vpředu nebo na všech nohách. Ty se čtyřmi kolečky by měla být opatřena brzdami.

Ač by se mohlo zdát, že nejlepší volbou jsou pojízdná chodítka se čtyřmi koly, je třeba počítat s tím, že nemusí být úplně vhodná hned od začátku. Senior se totiž může obávat uklouznutí či neubrždění, což ve výsledku vede k nejistotě a stresu. Je tedy dobré vyzkoušet všechny typy


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ